Kapat

Avengers: End Game'den Önce Okumanız Gereken 7 Çizgi Roman


İlk filmin bittiği andan itibaren dört gözle beklediğimiz Avengers: End Game, tüm gazıyla beyaz perdeye doğru yaklaşıyor. İlk filmi izleyenler (izlemeyen kalmış gibi!), End Game'in konusuna, neler sunabileceğine dair hem fikir sahibiler hem de beyinlerinde bir dünya teori ile, arıza vermeden film gelse artık diye saniye sayıyorlar. Kafamızdaki şeyler sinemada da olursa ya da olmayıp bizi şoke ederse aşırı keyif alacağımız su götürmez. Fakat filmden daha da keyif alabilmenin yolları var. İlgili çizgi romanları okuyup, hem olacaklara kendimizi hazırlamak hem de gaza gelmek. Neyse, traşı kesiyoruz ve derhal hangi çizgi romanlar olduğu konusuna giriyoruz. Buyurun efendim:

Thanos 2 Tanrı Ocağı

Thanos Cilt 2 Tanrı Ocağı

Hem Thanos'un arkaplanına değinmesi açısından hem de eldiveninden ve güçlerinden yoksun bir Thanos'u görmemiz açısından önemli bir macera. Bununla birlilkte bu hikayede, Thanos'u genel olarak motive eden unsurlara dair de fikir ediniyoruz. İlk filmde gördüğümüz, çocuğu ile olan ilişkilerine benzer olarak, bu çizgi romanda da bir çocuğu var ve onunla olan fikir ayrılıklarını da öğreniyoruz. Sonsuzluk Taşları'nın da konu edilmesi filme ayrıca bizi hazırlıyor. Filme az kaldı ama filmdeki Thanos'a dair merak ettiklerimizi bu çizgi roman ile az da olsa dindirebiliriz sanki.

Infinity Gauntlet

Infinity Gauntlet

Evet, tamam; çoğumuz okuduk. Hala okumayan bizden değildir bu arada. Ama listeye eklemeden de olmaz siz de takdir edersiniz ki. Aslında bu hikaye daha çok ilk filme bizi hazırlıyordu. Nüfusun yarıya inmesi, eldivenin ele geçirilmesi (hoş kitapta nasıl olduğunu anlamıyoruz ama ele geçiriliyor işte), hepsi ilk filmden tanıdık. Ancak kitabın ikincisi yarısından itibaren Avengers ile kapışması, farklı kahramanların da devreye girmesi vb. anlar, End Game için bize, fikir de gaz da verecektir. Okumadıysak mutlak okuyalım, okuduysak da en azından ikinci yarısına bir göz atalım. Şu filmde Adam Warlock olsaydı ne şahane olurdu. 

Captain Marvel Cilt 1-Daha Yükseğe, Daha Hızlı, Daha Öteye, Fazlası

Captain Marvel Cilt 1-Daha Yükseğe, Daha Hızı, Daha Öteye, Fazlası

Avengers filmlerinin keyifli bir noktası da o filmde, ekibe kimlerin katılacağını merak etmek ya da biliyorsak görmek için sabırsızlanmak olsa gerek. End Game'de de yeni ekip üyesi herkesin malum olduğu üzere Captain Marvel. Nick Fury'nin, yarısı yokken zor bela gönderdiği çağrıya icaben ortama dalacak. Kree İmparatorluğu'nun şahit olduğu üzere, bu hanımefendi hiç hor görülmeye gelecek güçlere sahip değil ve söylentilere göre filmin bir noktasında Thanos ile epik bir dalaşa girecek (girmeyecekse ekibe neden katıldı zaten). Ekibin yeni üyesini tanımak için, solo filme de ilham kaynağı olan Captain Marvel Cilt 1-Daha Yükseğe, Daha Hızlı, Daha Öteye, Fazlası biçilmiş kaftan.

Gizli Savaşlar

Gizli Savaşlar 1984

Gizli Savaşlar, 1984 yılında piyasa çıktığında çizgi roman tarihinin ilk büyük olayı olarak tarihe geçti. Millet olarak bir versus çılgınlığı kanımızda var; kabul etmemiz lazım. Bundan dolayıdır heralde ki Amerikan Güreşi'ndeki "haydi herkes ringe girip birbirine dalsın" (Battle Royale) olayını andıran bir hikaye olunca, bu macera tadından yenmez bir hale geliyor. Bu hikayede hem boyutlararası yolculuk olması, hem de kalabalık süper kahraman grubunun bir amaç için bir araya gelmesi, End Game öncesi, filme dair değil belki ama konsepte dair bir fikir verecektir bize. Vermese bile bir sürü karakterin birbirine daldığı bir hikayeyi kim sevmez ki?

Infinity War

 

Infinity Gauntlet'ın ilk filme ilham verdiğini belirttik. Infinity War'un da bu kitabın devamı niteliğinde olduğu düşünürsek, End Game'e etki edeceğini varsayabiliriz. Tabii, War'da ana kötünün Adam Warlock'ın içinden çıktığı gerçeği var. Bu filmde Warlock olmayacak (mı? (bırakın hayal kurayım biraz, ne var?!) ancak dedikodulardan biri, filmde Thanos'tan daha büyük bir tehdit olabileceği yönündeydi. Infinity War'da da durum aynen bu. Thanos, süper kahramanlar ile bir araya gelip bu kötüye karşı mücadele ediyor. (Bu sondan nefret ederiz büyük ihtimalle.) Beyaz perdede bu durum olur yada olmaz bilemeyiz; ama bir olursa?? Hazırlıklı olmakta her zaman fayda var.

Infinity

Infinity

Hem adından hem de çocuğuna olan "tutkusu"ndan dolayı, bu çizgi romanı Avengers: End Game için uygun bulduk. Ayrıca bir dünya dolusu süper kahramanın, Thanos'un karşısında dikilmesi de cabası. Buradaki kahramanların çoğu End Game senaryosu için ilham kaynağı olduğu söylentisi, bu hikayeye hakim olmamız gerektiği gerçeğini güçlendiriyor. Hem Dünya'da hem de uzayın derinliklerinde vuku bulan çarpışmalar da yine End Game'e fikir vermiş (deniyor). Hiçbir şey olmazsa, çok kalın bir çizgi roman ve bolca Thanos..daha ne?

Annihilation

Annihilation

İlk filmin sonunda, tüm MCU evrenini sarsan bir kıyıma şahit olduk. End Game'in de, bir kıyım olmasa da, bizi, şok edici anlara hazırladığı söylentileri gırla gidiyor. Marvel Comics'in iyi ve kötü karakterlerini bir araya getirip, dev bir kötülüğe karşı duruşunu görüyoruz bu hikayede. Bu kötülük de aynı ilk filmde olduğu gibi bir kıyıma hazırlanıyor. Annhilus olarak geçen bu canavarın, farklı boyuttan gelmiş olması, End Game'deki boyut yolcuğu için de iyi bir hazırlık olacaktır. Eh işin içinde bir de -Fox anlaşması sonra Silver Surfer'ın MCU'ya gelecek olmasını düşleyerek- bu serüvendeki Silver Surfer'ı keyifle okumak var.

Bunlar da şekillidir bak!

Bunların yanında çileğin kreması olarak: Avengers Forever (Zaman yolculuğu konu ediliyor), Captain America Reborn (Zor günler geçiren Kaptan Amerika konu ediliyor), Avengers Dağıldı (Açıklamaya gerek var mı?;) çizgi romanları da sizleri filme hazırlamak için katkıda bulanacaktır. 


Infinity
37,50 TL50,00 TL
%25
Infinity Gauntlet
48,00 TL64,00 TL
%25
Infinity War
48,00 TL64,00 TL
%25
Thanos 2: Tanrı Ocağı
27,00 TL36,00 TL
%25
Annihilation Cilt: 1-2-3
90,00 TL120,00 TL
%25 İndirimli
Annihilation Cilt 1
39,00 TL52,00 TL
%25
Avengers Dağıldı
29,25 TL39,00 TL
%25